20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Trwa tegoroczna edycja konkursu #BeActive Awards

Trwa kolejna edycja unijnego konkursu „#BeActive Awards”, przeznaczonego dla propagatorów sportu, aktywności i zdrowego stylu życia. Organizatorem konkursu jest Komisja Europejska. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 22 maja 2024 r.

Działania podejmowane w ramach konkursu są skierowane do organizacji, instytucji i osób indywidualnych angażujących się w promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia w swoich społecznościach w całej Europie.

W bieżącym roku konkurs #BeActive Awards przewiduje nagrody w czterech kategoriach:

1. Workplace: nagroda za wzorowe działania w miejscu pracy, które zachęcają pracowników do bycia aktywnym. Może to być np. utworzenie zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za promowanie aktywności fizycznej, zapewnienie pryszniców dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze, spacery w porze lunchu lub inne kreatywne rozwiązania mające na celu stworzenie środowiska pracy sprzyjającego aktywności.

2. Education: ta kategoria ma na celu pokazanie, w jaki sposób edukacja może zachęcić dzieci do bycia aktywnymi – w myśl hasła #BeActive – poza typową aktywnością sportową czy fizyczną mającą miejsce w normalnym dniu szkolnym. To np. dodatkowe zajęcia, które koncentrują się na sporcie, zajęcia pozalekcyjne i inne kreatywne rozwiązania budujące aktywne środowisko edukacyjne.

3. Local Hero: to nagroda za indywidualne osiągnięcia w motywowaniu innych do bycia aktywnym. Jest ona przyznawana osobom, które konsekwentnie pracowały na rzecz promowania uczestnictwa w sporcie w swojej lokalnej społeczności.

4. Across Generations: nagroda za projekty promujące sport międzypokoleniowy, celebrujące fakt, że każdy może skorzystać z działań poprawiających zdrowie i samopoczucie. Projekty mogą obejmować promowanie działań, podnoszenie świadomości lub ułatwianie dostępu do aktywności fizycznej dla wszystkich pokoleń.

Nagrody w konkursie zostaną przyznane zwycięzcom oraz finalistom w każdej z kategorii.

Dla zwycięzców przewidziano po 10.000 euro, a dla finalistów po 2.500 euro.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI