20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Fundacja PFR rozpoczęła V. edycję konkursu Edukacja Jutra

Fundacja PFR, wspólnie z Centralnym Domem Technologii, zachęca nauczycieli i edukatorów wszystkich etapów nauczania do udziału w V. edycji Konkursu „Edukacja Jutra”. Konkurs ma na celu promowanie najciekawszych pomysłów na lekcje z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji. Termin nadsyłania prac upływa 9 maja br.

„Aby skutecznie wykorzystać potencjał AI w edukacji, ważne jest przeszkolenie nauczycieli oraz rozwój odpowiednich narzędzi i zasobów edukacyjnych. W ten sposób sztuczna inteligencja może stać się istotnym mechanizmem wspomagającym proces nauczania i uczenia się, prowadząc do lepszych wyników edukacyjnych i przygotowania uczniów do wyzwań przyszłości. Konkurs z nagrodami to świetny motywator dla nauczycieli do rozwoju!” – mówi Karol Izdebski, koordynator projektu.

W tym roku organizatorzy Konkursu wprowadzili nowość – nieobowiązkowe, dodatkowe zadanie. Aby zyskać możliwość zdobycia dodatkowych punktów należy nagrać minutowe wideo, w którym zawrze się odpowiedź na pytanie „Czy sztuczna inteligencja zastąpi nauczyciela?”.

Na autorów najlepszych scenariuszy czekają nagrody – do 5.000 złotych.

Zwycięskie prace zostaną opublikowane, a publikacja będzie szeroko promowana. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać wypełniony formularz online wraz niezbędnymi załącznikami.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju (Fundacja PFR).

Partnerami projektu są: Centralny Dom Technologii oraz firma Allegro.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu można znaleźć na stronie Fundacji PFR.

ŹródłoFundacja PFR

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI