20 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Granty na cyfryzację samorządów. Ruszył ostatni tegoroczny nabór w ramach Giełdy Miejskich Technologii

Ruszył drugi nabór wniosków o granty na cyfryzację w ramach Giełdy Miejskich Technologii. Dzięki uczestnictwu w projekcie jednostki samorządu terytorialnego mogą wybierać spośród produktów i usług technologicznych dostępnych na platformie projektu. Baza jest wciąż uzupełniana o kolejne rozwiązania, które są zgłaszane przed przedsiębiorców, a następnie weryfikowane przez zespół PFR dla Miast.

Giełda Miejskich Technologii została uruchomiona na początku października br. Poza zbiorem produktów, Giełda Miejskich Technologii oferuje samorządom wsparcie w dopasowaniu rozwiązania do potrzeb. Do tego służy specjalnie przygotowany quiz – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, aby na ich podstawie algorytm dopasował odpowiednią technologię. Ważną częścią platformy jest także Baza Wiedzy, gdzie w prosty sposób wyjaśnione jest działanie określonych technologii.

Zespół PFR przygotował także kurs online „Jak rozmawiać z firmą technologiczną? Modelowa współpraca samorządu z biznesem”. Krótki kurs skierowany jest do przedstawicieli miast wdrażających produkty informatyczne w samorządzie oraz przedsiębiorców oferujących takie rozwiązania.

Eksperci przedstawiają w nim kluczowe aspekty wdrażania innowacji technologicznych w mieście, takie jak ramy prawne, przygotowanie danych, czy sposoby finansowania. Ukończenie kursu jest wymagane przed złożeniem wniosku o mikrogrant.

Organizatorem projektu jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. (PFR).

Ostateczny termin składania wniosków upływa 11 grudnia 2022 r.

Budżet aktualnego naboru wynosi 325 tys. zł.

Gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat projektu ?

Szczegółowe informacje na temat Giełdy Miejskich Technologii można znaleźć na stronie projektu.

Giełda Miejskich Technologii jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) 2014-20.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI