7,9 C
Warszawa
czwartek, 29 lutego, 2024

Trwa nabór wniosków o pomoc socjalną dla twórców i artystów

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi nabór wniosków o pomoc socjalną z Funduszu Promocji Kultury dla artystów i twórców, którzy mają dorobek w zakresie działalności kulturalnej i znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Nabór wniosków trwa do 1 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

Budżet Program przeznaczony na wsparcie finansowe w postaci pomocy socjalnej wynosi 3.000.000 zł. Wspomniane środki pochodzą z Funduszu Promocji Kultury.

Jednorazowa kwota wsparcia wynosi 3.000 zł. Jeden wnioskodawca może wystąpić o wsparcie dwukrotnie w czasie trwania naboru, jednak nie częściej niż co 3 miesiące (liczy się data wpływu wniosku).

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się wyłącznie osoby fizyczne – artyści i twórcy, którzy posiadają dorobek w zakresie działalności kulturalnej w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194) oraz znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

SOCIAL MEDIA

40,622PolubieńLubię
701ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI