7 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Dofinansowanie edukacji matematycznej. Trwa nabór wniosków w ramach programu mPotęga

Trwa nabór wniosków w ramach dziesiątej a zarazem ostatniej odsłony programu grantowego Fundacji mBanku. Do kolejnej edycji mPotęgi można zgłaszać ciekawe, inspirujące pomysły na projekty matematyczne nauczycieli i pasjonatów edukacji dla uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Niemal 1,3 tys. projektów matematycznych dofinansowanych na łączną kwotę 7,5 mln złotych w poprzednich 9 edycjach mPotęgi. Pomysły na działania popularyzujące królową nauk wśród uczniów szkół podstawowych można zgłaszać do 9 maja br. na stronie www.mpotega.pl.

Od początku programu organizatorzy stawiają na ciekawe, nieszablonowe podejście do matematyki. Wierzą, że w ten sposób uczniowie w większym stopniu zainteresują się tym przedmiotem, który jest kluczową umiejętnością we współczesnym świecie.

Więcej o mPotędze

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność.

Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężali rutynę i schematy. Do tej pory odbyło się dziewięć edycji mPotęgi, w których wsparto finansowo 1297 projektów.

mPotęga to ok. 32 tys. godzin zajęć projektowych, prawie 3 tys. nowych stron www powiązanych z projektami oraz ponad 5 tys. wydarzeń takich jak konkursy, wystąpienia, festiwale.

Fundacja dotarła z programem do blisko tysiąca szkół i kilkuset innych beneficjentów: organizacji pozarządowych, bibliotek i uczelni. W nagrodzonych projektach wzięło bezpośredni udział 160 tys. uczestników.

 Najważniejsze fakty:
  • Programem grantowym są objęte dzieci z klas 4 – 8 szkoły podstawowej.
  • Wnioski można składać przez formularz online na stronie www.mpotega.pl.
  • Wniosek mogą skladać: publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, stowarzyszenia i fundacje, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne z całej Polski.
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
  • Przyznawane są granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat programu mPotęga można znaleźć na stronie: www.mpotega.pl.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI