21.5 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Wsparcie rozwoju młodych organizacji w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Trwa nabór wniosków o mikrogranty

Młode organizacje pozarządowe, które rozpoczynają swoją działalność, a także te, które nie zdołały jeszcze wypracować swoich wewnętrznych zasad i procedur, mają szansę na uzyskanie wsparcia w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Trwa nabór wniosków o mikrogranty, które pozwalają na rozwój i prawidłowe funkcjonowanie organizacji. Program jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy norweskich i Funduszy EOG.

Wsparcie ma na celu zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju organizacji pozarządowych. Dotacje z budżetu programu wynoszą 100%, a wysokość wsparcia wynosi od 10 000 do 12 000 EUR.

Wkład własny nie jest obowiązkowy, a czas trwania projektu wynosi od 6 do 8 miesięcy.

Realizacją programu zajmuje się konsorcjum złożone z trzech organizacji, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacji Edukacji dla Demokracji oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, zajmuje się. Liderem konsorcjum zarządzającym programem jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

Aby uzyskać wsparcie, organizacje pozarządowe muszą być zarejestrowane nie wcześniej niż 28 lutego 2020 r. i nie później niż 28 lutego 2023 r., a ich działalność statutowa musi wpisywać się w co najmniej jeden z czterech obszarów wsparcia programu. Są to:
– ochrona praw człowieka,
– działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu,
– budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym,
– wsparcie rozwoju sektora społecznego.

Projekty, które mogą otrzymać wsparcie, powinny dotyczyć bieżących działań związanych z budowaniem zespołu i organizacją pracy, rozpoznawalnością oraz współpracą w środowisku lokalnym.

Realizowane projekty muszą zawierać cztery obowiązkowe działania: działanie wpisujące się w plany zarządzania i rozwoju zasobów organizacji, działanie wpisujące się w plany budowania wizerunku i komunikacji organizacji, a także dwa działania skierowane do odbiorczyń i odbiorców zewnętrznych wpisujące się w co najmniej jeden obszar wsparcia Programu.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 8 maja 2023 r., o godz. 12:00.

Opis Programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Programu.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI