4.6 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Ostatnie dni na zgłoszenia szkół do konkursu „Jestem Eko”

Zbliża się koniec naboru zgłoszeń w ramach drugiej edycji konkursu ekologicznego „Jestem Eko” przeznaczonego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Głównym celem inicjatywy jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko. Organizatorem konkursu jest Instytut Badań Edukacyjnych.

Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem „Zbrataj się z naturą”.

Głównym celem inicjatywy jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania środowiskiem naturalnym, wzbudzanie wrażliwości przyrodniczej i szacunku do otaczającego świata, zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko, a także kształtowanie świadomości ekologicznej.

Projekt łączy w sobie wspólne działania, zabawy, zagadki, łamigłówki, prace manualne oraz zadania praktyczne promujące dobre praktyki ekologiczne.

Konkurs składa się z czterech zajęć edukacyjnych, które mają za zadanie rozwinąć kreatywność i aktywność uczniów. Uczestnicy konkursu muszą wykonać wszystkie cztery zadania edukacyjne oraz ogłaszane na zakończenie konkursu zadanie „Eko-Działanie”.

Nagrodami w konkursie są:
– nagroda główna w wysokości 5.000 zł,
– nagroda „Złote Eko-Działanie” w wysokości 4.000 zł,
– cztery wyróżnienia w wysokości 1.000 zł każde.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 18 października 2023 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14 maja 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie Instytutu Badań Edukacyjnych.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI