24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Trwa kolejny nabór wniosków w ramach programu Interreg Polska-Saksonia 2021-27

Trwa kolejny nabór wniosków o dotacje w ramach programu Interreg Polska-Saksonia 2021-2027. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów regularnych, w tym o znaczeniu strategicznym (poza małymi projektami).

Nabór jest otwarty w odniesieniu do następujących priorytetow/celów:

I osi priorytetowej „Pogranicze przyjazne środowisku – przeciwdziałanie i adaptacja do zmian klimatu”, w celu szczegółowym 1.1 Wspieranie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i katastrofami, a także odporności, z uwzględnieniem podejścia ekosystemowego;

III osi priorytetowej „Pogranicze otwarte na dialog mieszkańców i instytucji”, w celu szczegółowym 3.1 Inne działania wspierające lepsze zarządzanie współpracą.

Alokacja na projekty w priorytecie I (cel 1.1) wynosi 6 mln euro dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz 4 mln euro z EFRR dla priorytetu III (cel 3.1). Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych wynosi 80%.

Obszar programowy obejmuje w Polsce następujące powiaty:

– powiaty województwa dolnośląskiego –  bolesławiecki, jaworski, jeleniogórski, miasto Jelenia Góra, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski,
– powiat żarski z województwa lubuskiego.

Jako partnerzy w projektach mogą uczestniczyć również podmioty spoza obszaru programowego, pod warunkiem, że ich udział w projekcie przyniesie korzyść dla tego obszaru.

Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 12 maja 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie Programu.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI