7.9 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Trwa konkurs #BeActive Awards 2023

Trwa tegoroczna edycja konkursu #BeActive Awards, który skierowany jest do organizacji, instytucji i osób indywidualnych angażujących się w promocję aktywności fizycznej w swoich społecznościach.

Nagrody #BeActive zostały stworzone, aby wspierać projekty i osoby zaangażowane w promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie.

Organizatorem Konkursu jest Komisja Europejska.

Tegoroczny konkursu odbywa się w formie eliminacji w ramach czterech kategorii: Workplace, Education, Local Hero oraz Across generations.

#BeActive Workplace Award

Nagroda ta wyróżnia wzorowe działania w miejscu pracy, które zachęcają pracowników do bycia aktywnym. Może to być np. utworzenie zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za promowanie aktywności fizycznej, zapewnienie pryszniców dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze, spacery w porze lunchu i inne kreatywne rozwiązania mające na celu stworzenie aktywnego środowiska pracy.

#BeActive Education Award

Ta nagroda ma na celu pokazanie, w jaki sposób edukacja może zachęcić dzieci do #BeActive poza typową aktywnością sportową/fizyczną mającą miejsce w normalnym dniu szkolnym. To na przykład dodatkowe zajęcia, planowanie dni poza zajęciami, które koncentrują się na sporcie, zajęcia pozalekcyjne i inne kreatywne rozwiązania budujące aktywne środowisko edukacyjne.

#BeActive Local Hero Award

Nagroda ta honoruje indywidualne osiągnięcia w motywowaniu innych do #BeActive. Jest ona przyznawana osobom, które konsekwentnie pracowały na rzecz promowania uczestnictwa w sporcie i/lub aktywności fizycznej w swojej lokalnej społeczności.

#BeActive Across Generation Award

Nagroda, która honoruje projekty promujące sport międzypokoleniowy, celebrujące fakt, że każdy może skorzystać z działań poprawiających nasze zdrowie i samopoczucie. Projekty mogą obejmować promowanie działań, podnoszenie świadomości lub ułatwianie dostępu do aktywności fizycznej dla wszystkich pokoleń.

Sposób oraz termin składania wniosków

Zgłoszenia konkursowe należy składać bezpośrednio przez portal EU Funding & Tender opportunities.

Aby wysłać zgłoszenie należy utworzyć konto w portalu https://webgate.ec.europa.eu/cas/eim/external/register.cgi lub skorzystać z już istniejącego, a następnie wybrać daną kategorię nagród.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 25 maja 2023 r., o godz. 17:00.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu można znaleźć TUTAJ.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI