32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

„Moja Mała Ojczyzna”. Granty na aktywizację społeczności lokalnych od Fundacji BGK

Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego (Fundacja BGK) ogłosiła nabór wniosków w ramach VII edycji programu grantowego „Moja Mała Ojczyzna”.

Celem Programu jest aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania lokalnej przestrzeni publicznej, poprawy estetyki, funkcjonalności, modernizacji lub działań proekologicznych.

Program cieszy się dużą popularnością, a odbiorcami realizowanych projektów muszą być mieszkańcy gmin liczących do 100 000 mieszkańców.

W ramach programu grantowego „Moja Mała Ojczyzna” można uzyskać dotację na innowacyjne projekty z zakresu poprawy lokalnej przestrzeni publicznej, pielęgnowania patriotyzmu lokalnego, działań proekologicznych, wsparcia infrastruktury placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych oraz zakupu sprzętu i narzędzi związanych z prowadzonym projektem.

W ramach naboru wniosków, który potrwa do 15 czerwca 2023 roku dofinansowanych zostanie 60 projektów. Maksymalna kwota grantu przeznaczonego na jeden wniosek to 40.000 złotych brutto. Wkład własny nie jest wymagany.

Projekty zgłoszone w ramach trwającego naboru wniosków powinny być zrealizowane w terminie od 2 stycznia 2024 roku do 31 sierpnia 2024 roku.

Program grantowy „Moja Mała Ojczyzna” to znakomita okazja, aby uzyskać finansowe wsparcie na ciekawe i wartościowe projekty, które pozytywnie wpłyną na lokalną społeczność.

Opis Programu na naszym portalu znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji BGK.

ŹródłoFundacja BGK

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI