32.7 C
Warszawa
wtorek, 16 lipca, 2024

Ruszyły zapisy do projektu „Poznaj Polskę na sportowo”

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na sportowo” realizowanego wspólnie przez Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN). Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę na sportowo” obejmuje dwa kluczowe projekty: 
1. Wsparcie finansowe w organizacji wyjazdów na mecze piłkarskie.
2. Konkurs wiedzy o piłce nożnej.
Wyjazdy na wydarzenia sportowe

Każdy klub piłkarski w Polsce może przystąpić do projektu i zorganizować wyjazd na mecz dla uczniów, którzy nie muszą być zawodnikami klubu. Aby przystąpić do projektu, klub piłkarski musi zarejestrować się w programie PZPN.

Po zarejestrowaniu klubu w projekcie i zaakceptowaniu zasad (regulamin oraz dokument FAQ), klub otrzyma dostęp do systemu PPNS, gdzie znajdzie możliwość wyboru meczów i składania wniosków o dofinansowanie wyjazdu.

W 2023 r. lista spotkań, na które można wyjechać, została poszerzona o „domowe” mecze pucharowe polskich klubów w ramach rozgrywek UEFA oraz mecze AMP Futbolu.

Klub, który zdecyduje się na udział w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę na sportowo”, w ramach złożonego wniosku o dofinansowanie wyjazdu może otrzymać:
– darmowe zaproszenia na mecz dla zorganizowanych grup uczniów w liczbie od 16 do 45 oraz dla opiekunów w liczbie od 1 do 3;
– dofinansowanie środków transportu w kwocie 7 zł/km do kwoty 4200 zł,
– dofinansowanie do kosztów usług gastronomicznych oraz wynagrodzenia opiekunów do kwoty 3600 zł.

Liczba wyjazdów na mecze w ramach edycji 2023 dla jednego klubu jest nielimitowana. Wyjazdy będą organizowane do wyczerpania środków finansowych na zakup biletów na wydarzenia sportowe.

Konkurs wiedzy o piłce nożnej

We wrześniu 2023 r. rozpocznie się konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów szkół podstawowych. Podobnie jak w zeszłym roku będzie on podzielony na 3 etapy (szkolny, wojewódzki oraz ogólnopolski). Konkurs zakończy się Wielkim Finałem w Warszawie.

Tegoroczna edycja będzie rywalizacją szkół. Rodzic lub nauczyciel – za zgodą dyrektora szkoły – może zgłosić placówkę do konkursu.

Zgłoszona szkoła przeprowadza w określonym terminie eliminacje szkolne, a wyniki tych eliminacji zostaną zarejestrowane i porównane z innymi szkołami w województwie.

Najlepsze szkoły w tym etapie konkursu zostaną zaproszone do wzięcia udziału w konkursie wojewódzkim, organizowanym przez Wojewódzki Związek Piłki Nożnej.

Szkoły, które zwyciężą etap wojewódzki, zostaną zaproszone na finał do Warszawy oraz mecz reprezentacji Polski.

W tym roku konkurencje odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 lat oraz 11-14 lat.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI