24.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Granty na cyfryzację samorządów. Trwa VII nabór wniosków w ramach Giełdy Miejskich Technologii

Trwa siódmy nabór wniosków o granty na cyfryzację w ramach Giełdy Miejskich Technologii. Dzięki uczestnictwu w projekcie jednostki samorządu terytorialnego mogą wybierać spośród produktów i usług technologicznych dostępnych na platformie projektu.

Giełda Miejskich Technologii została uruchomiona na początku października 2022 r. Poza zbiorem produktów, Giełda Miejskich Technologii oferuje samorządom wsparcie w dopasowaniu rozwiązania do potrzeb.

Do tego służy specjalnie przygotowany quiz – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, aby na ich podstawie algorytm dopasował odpowiednią technologię. Ważną częścią platformy jest także Baza Wiedzy, gdzie w prosty sposób wyjaśnione jest działanie określonych technologii.

Zespół PFR przygotował także kurs online „Jak rozmawiać z firmą technologiczną? Modelowa współpraca samorządu z biznesem”. Krótki kurs skierowany jest do przedstawicieli miast wdrażających produkty informatyczne w samorządzie oraz przedsiębiorców oferujących takie rozwiązania.

Eksperci przedstawiają w nim kluczowe aspekty wdrażania innowacji technologicznych w mieście, takie jak ramy prawne, przygotowanie danych, czy sposoby finansowania. Ukończenie kursu jest wymagane przed złożeniem wniosku o mikrogrant.

Organizatorem projektu jest Polski Fundusz Rozwoju S.A. (PFR).

Ostateczny termin składania wniosków upływa 17 września 2023 r.

Gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat projektu ?

Szczegółowe informacje na temat Giełdy Miejskich Technologii można znaleźć na stronie projektu.

Giełda Miejskich Technologii jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) 2014-20.

SOCIAL MEDIA

43,704PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI