-3,8 C
Warszawa
środa, 6 grudnia, 2023

Ambasadorki Zdrowia. Konkurs dla KGW i stowarzyszeń wiejskich

Trwa konkurs „Ambasadorki Zdrowia” skierowany do Pań w wieku od 45 do 74 lat z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń wiejskich. Warunkiem zgłoszenia jest chęć wykonania bezpłatnej mammografii przez minimum 50 kobiet. Organizacje, które zapewnią największą liczbę przebadanych kobiet otrzymają atrakcyjne nagrody. Konkurs organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Ministerstwem Zdrowia.

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do badań mammograficznych oraz podjęcie działań na rzecz profilaktyki raka piersi.

Jak wziąć udział?

Koła Gospodyń Wiejskich lub stowarzyszenie wiejskie, aby wziąć udział w konkursie, musi zebrać nie mniej niż 50 kobiet w wieku od 45 do 74 lat. Następnie organizacja może skorzystać z harmonogramu postoju mammobusów lub zaprosić mammobus do swojej miejscowości.

Co można zyskać?

Udział w akcji umożliwia Kołom Gospodyń Wiejskim skorzystanie z prelekcji na temat profilaktyki zdrowotnej zorganizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub Ministerstwo Zdrowia.

Ponadto Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, z których kart zgłoszeniowych zostanie przebadanych najwięcej kobiet, otrzymają atrakcyjne nagrody.

Sto pierwszych KGW/stowarzyszeń z rankingu otrzyma nagrodę w wysokości 2.000 zł brutto.

Zamówienie mammobusu oraz przeprowadzenie badań w pracowni stacjonarnej możliwie jest do końca stycznia 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie www.ambasadorkazdrowia.gov.pl

Dokumenty niezbędne do zgłoszenia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/kobiety-gospodarne-i-wyjatkowe/ambasadorki-zdrowia—kobiety-gospodarne-i-wyjatkowe

SOCIAL MEDIA

40,622PolubieńLubię
701ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI