7 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” – edycja 2023. MSiT opublikowało listę wniosków wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania

Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ogłosiło wyniki naboru wniosków do Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” – edycja 2023. Do dofinansowania zostało wstępnie zakwalifikowanych 255 wniosków na łączną kwotę blisko 78 mln zł.

W chwili obecnej trwa ocena merytoryczna każdego ze złożonych wniosków. W związku z powyższym ostateczną kwotę dofinansowania potwierdzi protokół z posiedzeń Zespołu do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który ukaże się w ciągu najbliższych tygodni.

„Biorąc pod uwagę oczekiwania społeczne i znaczącą skalę potrzeb zdiagnozowaną w efekcie przeprowadzonego w ubiegłym roku pilotażu, kontynuujemy projekt modernizacji orlików również w tym 2023 roku. Chcemy, aby wszystkie wnioski spełniające wymogi formalne uzyskały dofinansowanie, dlatego zdecydowałem o zwiększeniu budżetu programu z 30 do blisko 78 mln zł. Łącznie, w ramach dwóch edycji programu, na modernizację orlików przeznaczymy 123 mln zł” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

https://twitter.com/SPORT_GOV_PL/status/1709481999562416500
Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”

Celem Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” jest poprawa stanu technicznego wybudowanych ogólnodostępnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych sprzyjających rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

Dofinansowaniem w ramach Programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące remontu, przebudowy lub rozbudowy istniejącego obiektu sportowego, w tym w szczególności:
– naprawa/wymiana nawierzchni boisk sportowych,
– modernizacja oświetlenia,
– modernizacja ogrodzenia wraz z piłkochwytami,
– modernizacja istniejącego lub budowa nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego.

Możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie 33%, 50% lub 70% wydatków kwalifikowanych. Kwota wnioskowanego dofinansowania nie może być niższa niż 50 tys. zł i nie może przekroczyć kwoty 1 mln zł.

Lista wniosków wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Programu modernizacji kompleksów sportowych Moje Boisko – Orlik 2012 znajduje się na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI