7.9 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

She’s Next. Program grantowy wspierający firmy prowadzone przez kobiety

Trwa nabór wniosków w ramach pierwszej, polskiej edycji programu She’s Next, Empowered by Visa skierowanego do mikro, małych i średnich firm prowadzonych przez kobiety. Zwyciężczynie otrzymają 5 grantów w wysokości 20.000 zł każdy oraz wsparcie doradcze, które pomoże im rozwijać swoje firmy.

Visa uruchomiła w Polsce swój globalny program She’s Next, wspierający małe firmy prowadzone przez kobiety. Realizowany we współpracy z IFundWomen umożliwia polskim przedsiębiorczyniom i uchodźczyniom, które przebywają legalnie w Polsce, ubieganie się o jeden z pięciu grantów w wysokości 20 000 zł.

Firmy otrzymają również mentoring i coaching przez rok, który wesprze ich rozwój.

Procedura zgłoszeniowa jest bardzo prosta. Aby wziąć udział w konkursie, przedsiębiorczynie będą mogły opisać historię swojej firmy, odnieść się do tego, co zainspirowało je do założenia biznesu, a także podkreślić, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień.

Ponadto uczestniczki zostaną poproszone o przedstawienie pomysłu na wykorzystanie grantu na rzecz rozwoju swojej firmy

Zgłoszenia można składać do 10 listopada 2022 roku na stronie IFundWomen.com.

Więcej informacji o programie można znaleźć na blogu Visa.

Wyzwania, przed którymi stają przedsiębiorczynie, są uniwersalne. She’s Next został uruchomiony w 2019 roku, by pomóc im je przezwyciężyć. Od tego czasu zyskał globalny zasięg, pomagając firmom należącym do kobiet w rozwoju ich biznesu dzięki grantom i wsparciu doradczemu, a także innowacyjnym narzędziom i rozwiązaniom płatniczym.

Od 2020 roku Visa zainwestowała ponad 2,5 mln dolarów w granty i coaching dla przedsiębiorczyń poprzez program She’s Next na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Indiach, Wietnamie, Egipcie, ZEA i Arabii Saudyjskiej . W Europie został on uruchomiony m.in. w Irlandii, Łotwie, Szwecji i Danii.

„W Polsce wciąż istnieje dysproporcja w liczbie kobiet i mężczyzn prowadzących własne firmy, a pandemia jeszcze pogłębiła tę różnicę . Kobiety świetnie sprawdzają się jako liderki, są odważne, elastyczne i potrafią dostosować się do zachodzących zmian. Liczę, że program okaże się dobrą okazją do podkreślenia ich roli i rozwijania kobiecej przedsiębiorczości, ponieważ wspieranie kobiet to inwestycja, która przynosi zwielokrotniony zwrot dla całej gospodarki. Wzmocnienie ich pozycji w biznesie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów osiągnięcia równości płci, ograniczania ubóstwa i dalszego rozwoju gospodarczego sprzyjającego włączaniu osób, które z różnych powodów mają nieco trudniej” – powiedziała Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa.

„Visa pomaga doskonalić się przedsiębiorstwom i budować zaufanie, inwestując w innowacyjne, bezpieczne i szybkie systemy płatnicze, aby wspierać je w osiąganiu najlepszych wyników i adaptacji w obecnym otoczeniu gospodarczym. Mam więc nadzieję, że program She’s Next umożliwi przedsiębiorczyniom realizację ambitnych celów związanych z ich działalnością biznesową” – dodaje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

ŹródłoVisa

SOCIAL MEDIA

41,457PolubieńLubię
717ObserwującychDołącz do nas

Najnowsze

AKTUALNOŚCI